Panasonic 22 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JM220 Radial Lead
Capacitance
22μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
8%
Product details
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications
You may be interested in
GPR min radial Al elect cap,2.2uF 63V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Radial Al electrolytic GS cap,63V 22uF
RS PRO 22 μF Capacitor 63 V dc, Through Hole Radial Lead
P.O.A.Each (In a Pack of 100) (ex VAT)
P.O.A.
P.O.A.
quantityUnit price
5 - 45P.O.A.
50 - 95P.O.A.
100 - 495P.O.A.
500+P.O.A.
You may be interested in
Capacitance
22μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
8%
Product details
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications