Panasonic 33μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 450V dc, Through Hole - ECOS2WP330BL
RS Stock No.: 414-8926Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ECOS2WP330BL
brand-logo
View all in Aluminium Capacitors
Technical documents
Specifications
Capacitance
33µF
Voltage
450V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
22 (Dia.) x 20mm
Height
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Diameter
22mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lifetime
3000h
Lead Pitch
10mm
Ripple Current
200mA
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
6.028Ω
Series
UP
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
P.O.A.
quantityUnit price
1 - 9P.O.A.
10 - 49P.O.A.
50 - 99P.O.A.
250+P.O.A.
You may be interested in
Technical documents
Specifications
Capacitance
33µF
Voltage
450V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
22 (Dia.) x 20mm
Height
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Diameter
22mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lifetime
3000h
Lead Pitch
10mm
Ripple Current
200mA
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
6.028Ω