Panasonic 330 μF Capacitor 10 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1A331P
RS Stock No.: 249-1264Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1A331P
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.19%
Country of Origin
Japan
P.O.A.
Each (In a Pack of 10) (ex VAT)
Select packaging type
P.O.A.
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.19%