Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM1C681L Radial Lead
Capacitance
680μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
4000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
108.8μA
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Dissipation Factor
8%
Product details
FM Series 6.3 V to 16 V
P.O.A.
P.O.A.
quantityUnit price
5 - 45P.O.A.
50 - 245P.O.A.
250 - 495P.O.A.
Capacitance
680μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
4000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
108.8μA
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Dissipation Factor
8%
Product details
FM Series 6.3 V to 16 V