Panasonic 680 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1V681L Radial Lead
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
238μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 35 V to 63 V
P.O.A.
Select packaging type
P.O.A.
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
238μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 35 V to 63 V